Opis architektury Akademii Nauk Stosowanych im Stanisława Staszica w Pile

Wszystkie budynki uczelni posiadają podjazdy dla osób niepełnosprawnych oraz windy lub platformy na klatkach schodowych. Każdy z budynku posiada na wyposażeniu krzesła do ewakuacji osób niepełnosprawnych typu Falcon.

Budynki A, B, C, D wyposażone są w drzwi wejściowe automatyczne, w wielu budynkach znajdują się również dostosowane toalety.

Biuro ds. Obsługi Osób z Niepełnosprawnościami oraz Centrum Obsługi Studentów zlokalizowane są miejscu wolnym od barier architektonicznych (Budynek A – Rektorat – parter) i posiadają zapewniony dostęp poprzez podjazd, drzwi automatyczne do budynku, platformę dla osób niepełnosprawnych na klatce schodowej oraz drzwi automatyczne na korytarzu.

Parking na terenie uczelni posiada wyznaczone miejsca dla osób niepełnosprawnych.

Wjazd na teren uczelni wyposażony jest w system kontroli dostępu z funkcją rozpoznawania tablic rejestracyjnych pojazdów.

Rozwiązanie to umożliwia osobom niepełnosprawnym bezobsługowy wjazd na teren uczelni (po wcześniejszym zarejestrowaniu w systemie numeru rejestracyjnego pojazdu).

W celu zarejestrowania numeru rejestracyjnego pojazdu należy skontaktować się z Koordynatorem ds. studentów niepełnosprawnych ANS w Pile (https://bon.ans.pila.pl/kontakt).

Na wejściu do uczelni znajduję się tyflomapa kampusu uczelnianego.

Tyflomapa umożliwia osobom niewidomym i niedowidzącym orientację przestrzenną umiejscowienia budynków uczelni poprzez informacje dostarczane drogą wizualną (dzięki czytelnej i kontrastowej grafice) oraz drogą dotykową (za pośrednictwem form przestrzennych i opisów brajlowskich).

Tyflomapa

Instalacje pętli induktofonicznych stanowią wsparcie osób niedosłyszących.

W uczelni wykonanych jest 7 instalacji pętli induktofonicznych w najistotniejszych, oznakowych salach wykładowych.

Na terenie kampusu uczelni zainstalownych zostało 12 beaconów głosowych YourWay Plus oraz 20 beaconów YourWay Beacon - nadajników korzystających z technologii Bluetooth, wspomagających osoby z dysfunkcją wzroku w poruszaniu się w przestrzeni publicznej.

Beacony identyfikują najważniejsze obiekty i miejsca w uczelni

Beacony współpracują z aplikacją YourWay

yourway_logo.png

dostępną do pobrania w Google Play:

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.szansadlaniewidomych.yourway

oraz w App Store:

https://apps.apple.com/pl/app/yourway/id1473003545?l=pl

© 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja: OPTeam S.A.

UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Cookies wykorzystywane są do prawidłowego funkcjonowania strony oraz w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.

Po więcej szczegółów odwiedź naszą "Politykę prywatności"